Не залишайте маленьких дітей без нагляду!

Управління цивільного захисту населення ОДА звертається до батьків:

не залишайте маленьких дітей без нагляду!

Шановні батьки!

Фахівці з дитячої безпеки рекомендують:

- не залишайте відкритими вікна в приміщенні, де знаходяться малюки, тримайте фрамуги в режимі провітрювання;

- приберіть з-під вікон предмети, на які можна встати, щоб дістатися до підвіконня. А для того, щоб відчувати себе абсолютно спокійним, обладнайте ручки віконних рам замками, які дитина не зможе відкрити без допомоги дорослого, або придбайте спеціальні грати на віконні рами, які реально захистять дітей від падіння,

- навіть якщо на вікні встановлена протимоскітна сітка, ніколи не залишайте дитину без нагляду в кімнаті з відкритим вікном. На жаль, дитина часто не в змозі оцінити, закрите вікно чи ні, і може випасти.

Для того, щоб літо було часом доброго відпочинку і радості для малечі, наполегливо радимо батькам ретельно доглядати за дітьми!

Шановні батьки!

Житія та здоров'я дітей - це найбільша цінність у житті. У період дитинства відбувається становлення особистості та закладання необхідних для подальшого життя знань, умінь та навичок. Саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту. А навчити малечу безпечно поводитися вдома, на вулиці, на дорозі - це обов'язок кожного дорослого, який знаходиться поруч з нею.

Якщо брати «суху» статистику за 9 місяців, то цього року під колесами чи в салонах автомобілів загинуло 13 дітей, на водних об'єктах - 15 дітей, від нещасних випадків - 5. Якщо говорити власне про пожежі, то тут показники загибелі й травмування відповідно становлять три й одинадцять неповнолітніх. За кожною такою цифрою втрачене життя, непоправна біда, розпач від втрати, біль.

Біда зазвичай трапляється тоді, коли діти залишаються напризволяще там, де на кожному кроці на них чекає небезпека. Озброїти дітей необхідними знаннями, потрібними для подальшої безпечної життєдіяльності є важливим завданням для кожного з нас, дорослих. Для того, аби допомогти дітям пізнати цей світ та оминути можливі загрози, потрібно не лише розповісти їм про найголовніші правила безпеки та й самому демонструвати їх власним прикладом.

Якщо дитина залишається сама вдома, навчіть її основним правилам безпеки в побуті:

1.На видному місці напишіть телефони, по яких можна швидко зв'язатися (ваша робота, мобільний, служба порятунку «101», міліція «102», швидка допомога «103». сусіди).

2.Постійно нагадуйте дитині правила безпеки, влаштовуйте маленькі іспити, розбирайте помилки. Перетворіть процес навчання на захопливу гру.

3.Самі неухильно виконуйте правила безпеки та будьте прикладом.

4.Приберіть  всі предмети, якими дитина може поранитися.

5.Перевірте, чи не залишили ви включеною воду або газ, чи вимкнули електронагрівальні прилади.

6.Не залишайте на видних місцях пігулки та інші ліки.

7.Вирушаючи з будинку, прибирайте ріжучі предмети, сірники та запальнички.

8.Навчить дитину правильно поводитися з телевізором, комп'ютером та електрочайником.

9.Пояснить, що чіпати електричні розетки заборонено, а тим більше засовувати в них сторонні предмети.

10.Дитина повинна чітко уяснити для себе заходи безпеки з електрикою, і не торкатися електроприладів мокрими руками.

11.При найменших ознаках несправності електроприладу, наприклад, появі іскор, варто відразу ж розповісти про це дорослим або зателефонувати сусідам.

12.Ні в якому разі не можна залишати без догляду дитину дошкільного віку.

Бажаємо, щоб ваші діти завжди були здоровими й усміхненими та радували вас своїми успіхами.

Звернення Головного управління ДСНС України у Дніпровській області до батьків

Дитинство - найважливіший, самобутній і неповторний період у становленні кожної особистості. Саме в цей час дитина формується фізично, психічно й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь та навичок. І саме в цей період вона потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту.

Виховання дітей - це й життєва мудрість, і майстерність, і мистецтво.

Важливою складовою виховання дітей є навчання основам безпечної життєдіяльності, яке повинно привчити дитину цінувати та берегти власне життя і життя оточуючих, уникати потенційно-небезпечних ситуацій, а у разі їх виникнення – діяти грамотно, надаючи самодопомогу чи допомоги іншим.

Щоб уберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:

- не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,

- не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям та вступати в контакт з незнайомими людьми на вулиці,

- вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104,

- забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними,

- не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,

- не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,

- не дозволяти дражнити тварин,

- не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,

- не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих;

- не дозволяти купатися в необстежених водоймах, пустувати на воді, запливати на глибокі місця,

- вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.

Ви повинні знати про кожен крок вашої дитини, бо її життя знаходиться у ваших руках.

Шановні батьки, нехай життя посміхається щирою усмішкою вам та вашим родинам, а ваші діти тішать вас своїми вчинками та здобутками. А дітям під час літніх канікул бажаємо міцного здоров'я, гарного настрою, веселих друзів, цікавих мандрувань та безпечної допитливості.

Управління цивільного захисту населення облдержадміністрації