Сторінка психолога

Новий навчальний рік в Україні — випробування для всіх учасників освітнього процесу. Тому дуже важливо, аби батьки розуміли стан своїх дітей, а вчителі вміли знаходити спільну мову з учнями та не критикували їх за надмірну тривожність.

Ділимося порадами психолога Анни Марченко-Коваленко, які допоможуть підготуватися до нових шкільних реалій.

▪️ Прислуховуйтесь і слідкуйте за настроєм дитини

У жодному разі не залякуйте дитину, але і не прикрашайте події. Якщо дитина віку початкових класів, можна дозволити взяти із собою невеличку річ або іграшку з дому. Враховуйте також, що через умови підвищеного стресу поведінка школярів може відрізнятися від звичайної.

▪️ Навчіть дитину психологічній самодопомозі

Якщо ви помічаєте в дитини такі стани, як емоційні стрибки, підвищену тривожність, панічні атаки тощо, варто навчити її простим методам психологічної самодопомоги. Це може бути будь-що, що змінить фокус уваги.

Повний розбір усіх пунктів: https://bit.ly/3R5hEk7